Jdi na obsah Jdi na menu

Lymfatická masáž

LYMFATICKÁ   MASÁŽ

             

 

Lymfatická masáž ruční je hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Vhodná pro ošetření unavených končetin, základ pro ošetření celulitidy a pokožky vůbec, doporučená jako prostředek na zvýšení imunity a detoxikaci organismu.

 

Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Cílem je zlepšit odtok lymfy.

Z krevního řečiště se do lymfatických cév a kapilár dostává voda znečištěná toxickými látkami. Ta proudí lymfatickými cestami do lymfatických uzlin, ve kterých probíhá proces čištění pomocí lymfocytů (buňky pohlcující toxické látky bílkovinného původu). Částečky, které nejsou lymfocyty schopny zlikvidovat, jdou vnitřním lymfatickým systémem do močového ústrojí a s močí odchází z těla ven. Proto po správně vedené lymfatické masáži se člověk dva až tři dny více vyprazdňuje. Průtok lymfy je daleko pomalejší, než průtok krve v žilách a cévách. Proto je masáž velmi jemné a pomalé pumpování, které zrychlí průtok lymfy a tím také čištění organismu od toxických látek.

 

Celkovým výsledkem je vyčištění organismu od toxických látek a tím výrazné zvýšení imunity, neboť lymfatický systém je nositelem imunity, odstranění nebo zmenšení otoků, navození pocitu „lehkého těla“.

 

Terapie se provádí:

  •     k ošetření stavů otoků
  •     prevenci proti nádorovým onemocněním
  •     zvýšení kondice (o 10 – 15%)
  •     proti celulitidě
  •     jako rehabilitace při vysokém zatížení dolních končetin