Jdi na obsah Jdi na menu

Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž

 

Medová masáž patří mezi detoxikační masáže. Přirozená souhra jednotlivých účinných látek obsažených v medu(minerály, stopové prvky, vitamíny,estrogen, antibiotické prvky a další)  se nedá vyrobit uměle v laboratoři.Prostřednictvím včelího medu dostává náš organismus nepostradatelné prvky, které mu v naší civilizaci velmi často chybí. Tak se může opět lépe bránit proti chorobám, aktivovat ochablé procesy látkové výměny a posilovat životní energii.

Celý organismus silně oživuje. Její použití je tedy vhodné při všech možných chorobných stavech: při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu,stáří nebo onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu.

Naše tělo hromadí  všechny jedy z životního prostředí, potravin, tekutin a léků, které musí užívat v průběhu let.Hromadí je nejen v měkkých tkáních, ale i kostech, pokud se jich nedokáže zbavit  jiným způsobem s pomocí vlastních vylučovacích orgánů,především ledvin, střev, plic a pokožky.

Medová masáž působí až do hloubky tkání. Je proto vhodná k použití také při kloubních chorobách, jako je revmatismus nebo artróza.

Odstraňuje usazeniny, které tělo nahromadilo ve svých tkáních.

Masážní technika pumpování rukou ve spojení s medem nanášeným na pleť zad působí jako vysávání. Tak vlastně odstraňuje staré strusky a jedy z tělesných tkání. Tyto škodliviny jsou pak zcela jasně vidět na pokožce. Během masírování se na pokožce usazují a vypadají jako žvýkačka – podle druhů usazenin světlého nebo tmavého zbarvení. Tyto usazeniny je nakonec třeba pouze pořádně vydrhnout žínkou.

 

Masáž trvá přibližně hodinu a je vhodné u zdravých osob masáž opakovat jednou měsíčně, u nemocných by měla být prováděna jednou týdně. Pro uvolnění usazenin v kloubech při jejich onemocnění se doporučuje masírovat med do postižených kloubů dvakrát měsíčně.